Robobuilder RQ HUNO - Scratch 2.0

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
  • 2 399,00 zł 2 199,00 zł

Zupełnie nowy, ulepszony RQ-HUNO oferuje najlepsze cechy swojego większego brata (Robobuilder 5720T) - ale został uproszczony w kluczowych obszarach, aby uczynić go bardziej przystępnym: RQ-HUNO jest mniejszy (19cm wysokości) i umożliwia tylko montaż Humanoida. Zastosowano nowe serwomechanizmy SAM-3 (3kgcm) które powodują, że robot jest lżejszy i tym samym bardziej żwawy.

Robot jest zmontowany za pomocą kombinacji połączeń, nitów i śrub. Ten system montażu jest zarówno wydajny i szybki, co pozwala zainstalować RQ-HUNO w mniej niż 2 godziny. Znakomite serwa SAM-3 oferują moment obrotowy 3kgcm i imponującą szybkość. To sprawia, że lekki RQ-HUNO jest bardzo szybki i zwinny.
Serwa mają przezroczystą obudową z oświetleniem LED która nadaje niebieski, charakterystyczny wygląd. Można stworzyć unikalną choreografię odzwierciedlającą nie tylko ruchy robota ale i efekty świetlne. Diody te pełnią również funkcję diagnostyczne: informują, czy każdy przewód jest prawidłowo podłączony.
RQ-HUNO posiada pilot zdalnego sterowania na podczerwień. Aby jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości komunikacji bezprzewodowej robota, RQ-HUNO zawiera moduł Bluetooth. Można również bezprzewodowo sterować robotem za pomocą urządzenia opartego na platformie Android. Moduł Bluetooth umożliwi także programowanie i sterowanie bezprzewodowe z dowolnego komputera posiadającego Bluetooth: można pobrać programy bez konieczności podłączania jakichkolwiek kabli do komputera.RQ-HUNO wyposażony jest w mikrokontroler ARM Cortex M3. Sterownik jest w stanie przechowywać do 21 sekwencji ruchów (11 wstępnie zdefiniowanych + 10 zdefiniowanych przez użytkownika) i do 10 autonomicznych zachowań. Za pomocą dołączonych czujników wykrywania przeszkody (czujnik podczerwieni) i czujnika dźwiękowego robot jest zdolny do analizowania otaczającego środowiska. RQ-HUNO można kontrolować wyłącznie za pomocą pilota zdalnego sterowania lub oprogramowania robota. Można również zaprojektować autonomiczne zachowania, które powodują reakcję na otaczające środowisko.
Zachowania w zależności od wejścia sensorycznego (reakcja na przechodzących ludzi, unikanie przeszkód, reakcja na głośne dźwięki itp.) można tworzyć za pomocą dołączonego oprogramowania.
Oprogramowanie:
RQ-HUNO ma fabrycznie zaprogramowane 11 projektów gotowych do działania po wyjęciu robota z pudełka. Jak tylko ukończymy składanie robota - można natychmiast uruchomić gotowy program.
Dodatkowo, można dodać nowe sekwencje ruchowe za pomocą kilku dostępnych narzędzi :
1. Projekt Builder to narzędzie graficzne używane do tworzenia i dodawania nowych ruchów za pomocą prostego systemu "Catch -and- play"
2. ActionBuilder jest to przyjazne graficzne narzędzie dla początkujących do tworzenia prostych zachowań (unikać przeszkód , wstać po upadku, itp.).
3. Microsoft Robotics Studio 4: pozwala na projektowanie zaawansowanych zachowań robota przy pomocy prostego schematu blokowego. Posiada wiele przykładów, aby rozpocząć pracę w początkowej fazie programowania.
4. Zaawansowani użytkownicy mają wiele dostępnych opcji szeregowego protokołu programowania C (WinARM) oraz Java. Protokół szeregowy RQC jest kompatybilny z zaawansowanymi językami programowania, w tym : .NET, Java, Python i wszelkie inne, które mogą komunikować się przez port szeregowy.(aby skorzystać z tej opcji należy połączyć Robota albo za pomocą dołączonego kabla lub bezprzewodowo za pomocą modułu Bluetooth).
Można również programować mikrokontroler w WinARM oraz za pomocą dostępnych bibliotek Android JAVA aby móc wykorzystać platformę Android do interakcji z robotem.
5. Nowością w zestawie jest możliwość programowania RQ Huno za pomocą oprogramowania opartego o Scratch 2.0. Dzięki temu rozwiązaniu, RQ-HUNO jest robotem którego z łatwością zaprogramują również młodsi robotycy.
Zestaw zawiera:
1x 32-bitowy mikrokontroler,
16x serwomechanizmy,
1x akumulator,
1x zasilacz 22 V,
1x czujnik wykrywania przeszkód,
1x czujnik dźwięku (wewnątrz kontrolera),
1x moduł Bluetooth,
1x magistrala komunikacyjna (do podłączenia Bluetooth),
1x kontroler zdalnego sterowania na podczerwień,
1x adapter szeregowy USB,
1x pamięć przenośna (pendrive),
1x przewodnik użytkownika,
zestaw nitów,
zestaw śrub,
zestaw przegubów,
zestaw części ciała,
kable do komunikacji.